Tulokset kaninäyttelystä 1.11.2014

Näyttelyn paras kani:

DSC_0309-LR4

 

 

 

 

perle-egern Vihervaaran Aapo, om. Anne Lähdesmäki

Vastakkaisen sukupuolen paras kani:

DSC_0426-LR4

 

 

 

 

hermeliini Petkelkannan Bepanthen, om. Laura Mehtonen

Paras nuori kani: rex Unauthorized om. Alina Sillanpää

Erikoispalkinto tuomarin suosikki: rex Madonna, om. Johanne Koivunen

Erikoispalkinto puhutteleva kani: kääpiöjänis Mister Hammer, om. Annina Laakkonen

Palkintolista A

  1. Laura Mehtonen, hermeliini, ruskeasoopeli       0,1                 95p
  2. Anne Lähdesmäki, perle-egern                                1,0                 95p
  3. Mirja Säynäjoki, wieniläinen, valkoinen ss          1,0                 95p
  4. Heidi Ketonen, kääpiöjänis, valkoinen ps            1,0                 94,5p
  5. Annina Laakkonen, kääpiöjänis, ruskea               1,0                 94p
  6. Aki Vähäkangas, kääpiöjäni, ruskeasoopli          1,0                 94p
  7. Alina Sillanpää, rex, sinisoopeli                              1,0                 94p
  8. Jaana Vainikka, sachsengold                                    0,1                 94p
  9. Elina Lustig, rex, ruskeasoopeli white                  0,1                 94p

 Palkintolista B

  1. Alina Sillanpää, rex, luonnonharmaa                       0,1                94,5p
  2. Laura Mehtonen, hermeliini, ruskeasoopeli         1,0                 94p
  3. Johanna Martti, pienirex, musta dalmatialainen 0,1                94p

Rotunsa parhaat:

  • Ranskanluppa Tunturituulen Naavaneito 93,5p, om. Raili Stenberg
  • Wieniläinen Lumisota 95p, om. Mirja Säynäjoki
  • Satiini Pawhill’s Ylva 93p, om. Johanne Koivunen
  • Rex Unauthorized 94,5p, om. Alina Sillanpää
  • Kasmirluppa Karvakaaoksen Cointreau 91p, om. Lotta Yli-Kohtamäki & Janine Hyvärinen
  • Pienirex Pilvi 94p, om. Johanna Martti
  • Leijonanharjas Ladingens Jackie 92p, om. Elina Lustig
  • Japanilainen vk 3440 92,5p, om. Anna Grönlund
  • Belgianjänis Blaxtorp’s Barbaresco 93,5p, om. Mirja Säynäjoki
  • Ruotsinturkiskani Bovägens Dennis 92,5p, om. Johanne Koivunen
  • Perle-egern Vihervaaran Aapo 95p, om. Anne Lähdesmäki
  • Lux Vihervaaran Puuha-Pete 93p, om. Anne Lähdesmäki
  • Sachsengold Vihervaaran Carolina 94p, om. Jaana Vainikka
  • Schwarzgrannen Vihervaaran Sandra 92p, om. Anne Lähdesmäki
  • Pienihopea Vihervaaran Unho 91,5p, om. Anne Lähdesmäki
  • Kääpiöluppa Usvametsän Gant 93,5p, om. Miia Lahtinen
  • Kääpiöperhoskani Vihervaaran Yrjö 93,5p, om. Anne Lähdesmäki
  • Hermeliini Petkelkannan Bepanthen 95p, om. Laura Mehtonen
  • Kääpiöjänis Varjoyrtin Bad Luck 94,5p, om. Heidi Ketonen

 Roturyhmien parhaat:

  • Jättirodut: Ranskanluppa Tunturituulen Naavaneito 93,5p, om. Raili Stenberg
  • Suuret rodut: Wieniläinen Lumisota 95p, om. Mirja Säynäjoki
  • Poikkeavaturkkiset rodut: Rex Unauthorized 94,5p, om. Alina Sillanpää
  • Keskisuuret rodut: Belgianjänis Blaxtorp’s Barbaresco 93,5p, om. Mirja Säynäjoki
  • Pienet rodut: Perle-egern Vihervaaran Aapo 95p, om. Anne Lähdesmäki
  • Kääpiörodut: Hermeliini Petkelkannan Bepanthen 95p, om. Laura Mehtonen

Tuomari: Meri Rajala