Liedon näyttelyn tulokset

Näyttelyn paras: Eloisan Quun-Lilja, rex venäläinen musta, 0,1 om. Alina Sillanpää 95p

IMG_6433_edited

Vastakkaisen sukupuolen paras: Onnimannin Ilpo, perle-egern, 1,0 om. Arnevi Kittamaa 95p

IMG_6435_edited

Paras pari: Johanne Koivunen, rex, valkoinen ps,       1,1                 189p

IMG_6465_edited

Paras ryhmä: Arnevi Kittamaa, perle-egern                3,0                 283p

IMG_6458_edited

Lahjoituspalkinnot:
Tunturituulen kanila/Kääpiöroturyhmän vsp:
Pohjanpojan Blue One, kääpiöjänis 94,5p, om. Aki Vähäkangas
Pohjanpojan kanila/ Paras yksivärinen kani:
Extreme Ops, kääpiöjänis, musta 95p, om. Jussi Tapani

Palkintolista A:

  1. Arnevi Kittamaa, perle-egern                                                  3,0                 283p
  2. Alina Sillanpää, rex, musta venäläinen                                  0,1                 95p
  3. Johanne Koivunen, rex, valkoinen ps                                    1,0                 95p
  4. Johanne Koivunen, rex, gepardi                                             0,1                 94,5p
  5. Aki Vähäkangas, kääpiöjänis                                                   1,0                 94,5p
  6. Arto Salo, uudenseelanninpunainen                                      1,0                 94,5p
  7. Jonna Tikka, sininenwieniläinen                                            1,0                 94,5p
  8. Eveliina Falttu, rex, ruskeasoopeli white                               1,0                 94,5p
  9. Johanne Koivunen, rex, chinchilla                                          0,1                 94p
  10. Jonna Tikka, pienihopea, musta                                              0,1                 94p
  11. Minna Rantanen, ranskanluppa, luonnonharmaa               0,1                 94p
  12. Jaana Vainikka, hermeliini, musta                                          0,1                 94p
  13. Iris Klingberg, pienisaksanluppa, chinchilla                         1,0                 94p
  14. Johanne Koivunen, rex, ruskeasoopeli                                   0,1                 94p
  15. Elina Lustig, leijonanharjaskani, luonnonharmaa               0,1                 94p
  16. Elina Lustig, leijonanharjaskani,valkoinen ps                      0,1                 94p

Palkintolista B:

  1. Jussi Tapani, kääpiöjänis, musta                                              0,1                 95p
  2. Johanne Koivunen, suurihopea, musta                                   1,0                 94,5p
  3. Jonna Tikka, sininenwieniläinen                                              0,1                 94,5p
  4. Eveliina Falttu, rex, valkoinen ps                                              0,1                 94,5p
  5. Jonna Tikka, suurihopea, musta                                               0,1                 94p
  6. Jussi Tapani, kääpiöjänis, lux                                                    0,1                 94p
  7. Jaana Vainikka, hermeliini, sinisoopeli white                       1,0                 94p
  8. Jonna Tikka, pienihopea, sininen                                             0,1                 94p
  9. Johanne Koivunen, rex, kastanjanpunainen                          0,1                 94p
  10. Nina Juoperi, kalifornialainen, musta                                     0,1                 94p
  11. Jaana Vainikka, hermeliini, musta otter                                 0,1                 94p
  12. Nina Juoperi, suurisoopeli, ruskea                                           0,1                 94p

 

Rotunsa parhaat:
Ranskanluppa: Kardemumma 94p, om. Minna Rantanen
Suurihopea: Birchen Freeman 94,5p, om. Johanne Koivunen
Sininenwieniläinen: 0307 94,5p, om. Jonna Tikka
Kalifornialainen: Cecilia 94p, om. Nina Juoperi
Uudenseelanninpunainen: Aleksei B. 94,5p, om. Arto Salo
Suurisoopeli: Duffy 94p, om. Nina Juoperi
Rex: Eloisan Quun-Lilja 95p, om. Alina Sillanpää
Pienirex: Pawhill’s Awa 93,5p, om. Mirkku Sipilä
Leijonanharjaskani: Eloisan Prinsessa Pellavapää 94p, om. Elina Lustig
Pienisaksanluppa: Silverado’s Arnold 94p. om. Iris Klingberg
Perle-egern: Onnimannin Ilpo 95p, om. Arnevi Kittamaa
Pienihopea: 23-2 94p, om. Jonna Tikka
Soopeli: Ocean Deep 93p, om. Sanni Sirén
Kääpiöluppa: Pawhill’s Ansa 92p, om. Mirkku Sipilä
Hermeliini: Jet-Set’s Qwin 94p, om. Jaana Vainikka
Kääpiöjänis: Extreme Ops 95p, om. Jussi Tapani

Roturyhmien parhaat:
Jättirodut: Ranskanluppa: Kardemumma 94p, om. Minna Rantanen
Suuret rodut: Sininenwieniläinen: 0307 94,5p, om. Jonna Tikka
Poikkeavaturkkiset rodut: Rex: Eloisan Quun-Lilja 95p, om. Alina Sillanpää
Keskisuuret rodut: Pienisaksanluppa: Silverado’s Arnold 94p. om. Iris Klingberg
Pienet rodut: Perle-egern: Onnimannin Ilpo 95p, om. Arnevi Kittamaa
Kääpiörodut: Kääpiöjänis: Extreme Ops 95p, om. Jussi Tapani