Liedon kevätnäyttelyn tulokset

Näyttelyn paras kani: Satiiniangoranaaras ExRosaris Odette 95,5p. Omistaja ja kasvattaja Leena Boswell.

Näyttelyn vastakkaisen sukupuolen paras kani: Pienirexuros ExRosaris Nino 95p. Omistaja Saara Öhman, kasvattaja Leena Boswell.

NP ja VSP

Paras ryhmä: perle-egern 3.0 pistein 284. Omistaja Arnevi Kittamaa

Paras ryhmä

Paras pari: pienirex pistein 189,5. Omistaja Saara Öhman

Paras pari

Palkintolista A, aikuiset kanit:

  1. Arnevi Kittamaa, perle egern                                 3,0                284p
  2. Saara Öhman, pienirex, musta otter                    1,0                 95p
  3. Johanne Koivunen, rex, musta venäläinen         1,0                 94,5p
  4. Heidi Savander, pienirex, oranssi                         0,1                 94,5p
  5. Arja Myllylä, rex, gepardi                                       0,1                 94,5p
  6. Eveliina Falttu, rex, ruskeasoopeli white            1,0                 94p
  7. Aki Vähäkangas, kääpiöjänis, mu venäläinen    0,1                 94p
  8. Laura Virtanen, hermeliini, sinisoopeli              0,1                 94p
  9. Aki Vähäkangas, kääpiöjänis, sinisoopeli           1,0                 94p
  10. Arja Myllylä, rex, sininen                                       0,1                 94p
  11. Johanne Koivunen, rex, valkoinen ps                 1,0                 94p
  12. Arja Myllylä, rex, ruskeasoopeli                           0,1                 94p
  13. Henna Raitanen, hermeliini, sinisoopeli            1,0                 94p
  14. Eveliina Falttu, rex, valkoinen ps                         1,0                 94p
  15. L.Ylikohtamäki&J.Hyvärinen, kasmirluppa, mada 1,0           94p

Palkintolista B, nuoret kanit:

  1. Leena Boswell, satiiniangora, madagaskar         0,1                 95,5p
  2. Arto Salo, kalifornialainen, musta                        0,1                 94p
  3. Janita Jasmavaara, saksanjättiperhoskani, sin 0,1                 94p
  4. Elina Lustig, leijonanharjas, valkoinen ps          0,1                 94p

Palkintolista K, kanituotteet:

  1. Iris Klingberg, kanisaippuat                                                     95p

Palkintolista M, poikueryhmä:

  1. Johanne Koivunen, rex, oranssi                                             93,5p

Rotunsa parhaat:

Saksanjättiperhoskani: Blue Iris 94p, om. Janita Jasmavaara
Ranskanluppa: Tunturituulen Kumina 92,5p, om. Raili Stenberg
Suurihopea: Iso Harmaa 93p, om. Johanne Koivunen
Kalifornialainen:  Kevätkurjen Beatrice A. 94p, om. Arto Salo
Uudenseelanninpunainen: Kevätkurjen Boris K. 93p, om. Arto Salo
Uudenseelanninvalkoinen: Kevätkurjen Anthony P. 91p, om. Arto Salo
Satiiniangora: ExRosaris Odette 95,5p, om. Leena Boswell
Rex: Nemesis 94,5p, om. Arja Myllylä
Pienirex: ExRosaris Nino 95p. om. Saara Öhman
Kasmirluppa: Karvakaaoksen Cointreau 94p, om. Lotta Ylikohtamäki ja Janine Hyvärinen
Leijonanharjas: Eloisan Tinja Yöninja 94p om. Elina Lustig
Perle egern: Onnimannin Kaapo 95p, om. Arnevi Kittamaa
Pienihopea: Jättarnas 213 93,5p, om. Arja Myllylä
Kääpiöluppa: Tara 94p, om. Mirkku Sipilä
Hermeliini: Petkelkannan Opaali 94p, om. Laura Virtanen
Kääpiöjänis: Pohjanpojan Brighid 94p, om. Aki Vähäkangas

Roturyhmien parhaat:

Jättirodut: Saksanjättiperhoskani: Blue Iris 94p, om. Janita Jasmavaara
Suuret rodut: Kalifornialainen:  Kevätkurjen Beatrice A. 94p, om. Arto Salo
Erikoisturkkiset rodut: Satiiniangora: ExRosaris Odette 95,5p, om. Leena Boswell
Pienet rodut: Perle egern: Onnimannin Kaapo 95p, om. Arnevi Kittamaa
Kääpiörodut: Kääpiöjänis: Pohjanpojan Brighid 94p, om. Aki Vähäkangas