Humppilan näyttelyn 13.12.2014 tulokset

Näyttelyn paras kani (NP): Petkelkannan Bepanthen, omistaja: Laura Mehtonen

DSC_1434

 

 

 

 

Vastakkaisen sukupuolen paras kani (VSP): Eloisan Goman, omistaja Eveliina Falttu

DSC_0638

 

 

 

 

Palkintolista A:

  1. Laura Mehtonen, hermeliini, ruskeasoopeli, 0,1 95,5p
  2. Mirja Säynäjoki, belgianjänis, l.punainen, 1,0 95p
  3. Eveliina Falttu, rex, ruskeasoopeli white, 1,0  95p
  4. Elena Suomela, kääpiöluppa, madagaskar, 1,0 94,5p
  5. Laura Mehtonen, suurihopea, musta, 0,1 94,5p
  6. Saara Dufva, kääpiöluppa, isabella, 1,0 94,5p
  7. Aki Vähäkangas, kääpiöjänis, ruskeasoopeli, 1,0 94,5p
  8. Mirja Säynäjoki, wieniläinen, valkoinen ss, 1,0 94p
  9. Maria Varsell, reininperhoskani, musta-keltainen, 1,0 94p
  10. Laura Mehtonen, kääpiöluppa, ang valk.ss, 1,0 94p
  11. Susanna Östman, kasmirluppa, isabella, 1,0 94p
  12. Laura Mehtonen, kääpiöperhoskani, sininen, 1,0 94p

Palkintolista B:

  1. Laura Mehtonen, hermeliini, sinisoopeli, 1,0 95p
  2. Elena Suomela, kääpiöluppa, madagaskar, 0,1 94p

Rotunsa parhaat:

Saksanjättiperhoskani: vk 472, 92,5p om. Heli Nurmi

Ranskanluppa: Tunturituulen Milana, 93p om. Raili Stenberg

Suurihopea: Adeleide, 94,5p om. Laura Mehtonen

Uudenseelanninpunainen: Ruohonurmen Tuuli, 93p om. Heli Nurmi

Wieniläinen: Lumisota, 94p om. Mirja Säynäjoki

Angora: Elli, 92,5p om. Mirja Säynäjoki

Satiiniangora: ExRosaris Inez, 91,5p om. Leena Boswell

Rex: Eloisan Goman, 95p om. Eveliina Falttu

Kasmirluppa: Karvakaaoksen Daiquiri, 94p om. Susanna Östman

Pienirex: ExRosaris Uvyvanetsz, 93,5p om. Leena Boswell

Leijonanharjaskani: Pawhill’s Blanda, 93p om. Mirkku Sipilä

Leijonaluppa: Petkelkannan Nexium, 92p om. Laura Mehtonen

Japanilainen: vk 3440, 93,5p om. Anna Grönlund

Reininperhoskani: Kris-Rein, 94p om. Maria Varsell

Belgianjäniskani: Blaxtorp’s Barbaresco 95p, om. Mirja Säynäjoki

Englanninperhoskani: Ruutanan Rimppa, 90,5p om. Maria Varsell

Hollantilainen: Insomniac’s Primo Victoria, 93,5p om. Hanna Rautanen

Tan: Sörelsön, 92p om. Mirja Säynäjoki

Venäläinen: PetGG-14 Domino, 90,5p om. Sanni Siren

Kääpiöluppa: Hiawatha’s the Man From Utah, 94,5p om. Elena Suomela

Kääpiöperhoskani: Petkelkannan Billund, 94p om. Laura Mehtonen

Hermeliini: Petkelkannan Bepanthen, 95,5p om. Laura Mehtonen

Kääpiöjänis: Petkelkannan MaNu 94,5p, om. Aki Vähäkangas

 

Ryhmien parhaat:

Jättirodut: Ranskanluppa: Tunturituulen Milana, 93p om. Raili Stenberg

Suuret rodut: Suurihopea: Adeleide, 94,5p om. Laura Mehtonen

Poikkeavaturkkiset rodut: Rex: Eloisan Goman, 95p om. Eveliina Falttu

Keskisuuret rodut: Belgianjäniskani: Blaxtorp’s Barbaresco 95p, om. Mirja Säynäjoki

Pienet rodut: Hollantilainen: Insomniac’s Primo Victoria, 93,5p om. Hanna Rautanen

Kääpiörodut: Hermeliini: Petkelkannan Bepanthen, 95,5p om. Laura Mehtonen

 

Kiitos kaikille näyttelyjärjestäjille, tuomari Anne Yliselle sekä sponsorille Biofarmille mukavasta näyttelypäivästä!